Zabawki dla dzieci Wracając do legendarnych klocków – ich pierwszy zestaw ujrzał światło dzienne w roku 1949 i z miejsca zawładnął sercami dzieci. Firma zaczęła więc intensywnie pracować nad ich ulepszeniem i poszerzać asortyment. W formie takiej, jaką znamy do dziś, klocki Lego pojawiły się w 1958 roku. Wszystkie produkowane od tamtego czasu zestawki są całkowicie kompatybilne i można je ze sobą dowolnie łączyć. Dlatego właśnie bawią się nimi całe pokolenia!

W latach 60-tych XX wieku z Lego można już było budować całe miasta, zaś w 1967 roku w Bilund powstał pierwszy na świecie tematyczny park rozrywki, w którym klocki były motywem przewodnim.

Współczesne zabawki Lego.

Współczesne Lego to między innymi gry planszowe i internetowe, breloczki do kluczy oraz szeroki zestaw ubrań i biżuterii dla dzieci. Najważniejsze jednak są (i zawsze będą!) klocki. W katalogu firmy znajdziemy setki rozmaitych zestawów w kilkudziesięciu kategoriach. Producent docenia też nowoczesne technologie, bowiem stworzył specjalnie linie klocków dla entuzjastów techniki – są wśród nich modele wyposażone w elektryczne i elektroniczne elementy, a nawet takie, które można programować przy pomocy domowego komputera.

Podobno codziennie Lego bawi się niemal ponad 400 milionów osób na całym świecie. Prawie 250 000 z nich to dorośli entuzjaści „magicznych klocków”, którzy zrzeszają się w kluby miłośników, urządzają zjazdy i zawody, biją rekordy w budowaniu różnych konstrukcji… Fenomen pomysłu Ole Christiansena zdecydowanie nie ma sobie równych.
A więc do dzieła - składajmy i „bawmy się dobrze”!

Powrót
Miś

Miś prawdę Ci powie

Chcesz poznać historię najciekawszych zabawek? Dowiedzieć się w jaki sposób kreatywnie bawić się z dziećmi. Które zabawki są bezpieczne i jak je rozpoznać? Jeżeli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś "TAK", oznacze to, że powinieneś zapoznać się z treścią naszego serwisu.Fotolia